Úvod » Závody / akce 2011 » Bike Adventure 9.-10.7.11

Bike Adventure 2011

publikováno 11.07.2011 (aktualizováno 11.08.2011)

11. ročník Bike Adventure v Novohradských horách se povedl. Účast CK Úvaly: Mudrc+Martin, Oron+Capo, přidružená dvojice Tomáš a Martin (kamoši z Prahy), doprovod Martina, Marta a Terka.

Tento víkend jsem si dali (již po druhé) BA. Po loňských Brdech jsme se půl roku na tuto akci těšili a hlavně se včas zaregistrovali. Středem akce byl penzion Kamínek, cca 6 km od Nových Hradů, který nabízel veškeré zazemí pro pitný a stravovací režim i pro večerní zábavu. Po příjezdu a rozložení tábora jsme si vyzvedli mapy a začali dumat nad možnými trasami. Pro představu - na trase bylo cca 70 kontrol, které se rozprostíraly mezi Pohořím na Šumavě a obci Branná v SJ směru a Gmundem a Trhovými Sviny v ZV směru. K počasí: vedro, bouřka, vedro, mega bouřka, vedro. Další události: 10 m od našeho stanu ráno sbírali hasiči, zachranáři a policajti zbytky učastníka, který už neodstartuje. Středem areálu vede železniční trať a nákladní vlak nemůže udělat stejný uhebný manévr jako předvedl řidič francouzske televize při Tour.

Teď se zaměřím na naš výkon s Radkem, ať si Čapo doplní svoje postřehy. V sobotu jsme během 6 hodin najeli 80 km s převýšením asi 1200 m, ale s ubohým výsledkem 320 bodu. Důvody jsou jasné: doznívající angina, strašný vedro, špatně zvolená trasa a budme upřímní i ne ideální sportovní forma. Spoustu času jsme stravili výšlapem na 20 body ohodnocenou kontrolu. Jenže už nezbýval čas posbírat body, které byly poblíž...místo toho jsme museli mazat zpět do cíle. V této etapě se mužeme pochvalit jedině za perfektní sprint do cíle, čímž jsme se vyhnuli penalizaci za pozdní příjezd. To, že nás bodově předstihli a pak si i verbalně vychutnávali Capo s Oroněm, tak na to jsme byli připraveni, ale že nás dají i Tomaš s Martinem, kteří při páteční připravě mapy byli pod vlivem THC, nás poslalo psychicky hodně dolu.

V neděli jsme se probudili do úplně jiné konstelace: ztuhlé nohy, bolavá záda, málo spánku, vedro už od rána....Vše se však změnilo po startu. Přesně jsme se trefili do plánu organizátoru a jeli jsme po asi nejlépe hodnocené trase. Za 4 hodiny jsme najeli 80 km prakticky po rovině a nasbirali 370 bodů. Nohy mi jely překvapivě velmi dobře a Mudrcovi se většinou dařilo držet v závěsu. 370 bodů byl super výsledek, který znamenal cca 70. místo v celkovém pořadí v druhé etapě, posun na 86. místo celkově v naší kategorií za 686 bodů. Psychicky důležitým momentem, který nás u MTB udrží i na přístí sezonu je fakt, že THC dvojici jsme předstihli a výrazně snížili ztrátu na Capouna s Oroněm. Pokud by měl závod  3 etapy, pak je skoro jistota, že bychom šli před ně.

Super akce, super zázemí, dobrej pocit z výsledku. Samá pozitiva. Příště pojeďte s nami!!!

www.bike-adventure.cz

Martin

----------------------------------

Komentář staršího z druhé dvojice :)

Nejprve bych rád  upozornil na pravopisnou chybu ve slově "předstihly", ani já ani Oroň se nepovažujeme za ženy.

Za nás bych doplnil, že jsme jako papírově po fyzické stránce silnější dvojice udělali v obouetapách  zbytečné chyby, kdy jsme se řídili přesně opačně od hesla "dvakrát měř a jednou řež). Prostě na MTBO je o dost důležitější správně zvolit a naplánovat trasu mezi kontrolami. Špatnou trasu potom rychlostí už nikdo nezlepší. První den jsme s Oroňem velmi špatně odhadli své možnosti, a vůbec tak nedojeli kam jsme plánovali. Tím jsme se zbytečně zdrželi na začátku nepříliš drahými kontrolami, abychom na ty pořádné nestihli dojet. Za první den dle GPS 100km a 1450m výškových. Po prvním dni 59. místo v kategorii. Při nedělní etapě nám plán vyšel celkem dle představ, ale opět nebyl úplně optimální. Ujeli jsme prakticky podobných 80km jako předchozí dvojice (podložených tachometrovým údajem a ne klikáním na mapě :), ale i tak přilbu dolů před jejich výkonem), ale kolem méně bodovaných kontrol, takže jsme nasbírali jen 330 bodů. Celkových 750 znamenalo pohoršení o 4 místa na výsledné 64. místo. Do příště se jistě máme co učit, abychom dokázali lépe odhadnout své možnosti, a lépe si vybrali vhodnější trasu.

Na závěr již jen dodám, že tato akce by se vám jistě velmi líbila, např se závodu zůčastnilo neuvěřitelných 114 smíšených párů, a nikoho jsme neslyšeli se v kempu hlasitěji hádat! Většina z 500 startujících dvojic neměla ambice na čelní místa, ale chtěla si trasu užít, a to se bezpochyb povedlo díky perfektní organizaci i počasí. Přijďte si to zkusit sami!

capo

Obrázky k článku

Komentáře

Přispívat do diskuze mohou jen přihlášení uživatelé.

Osobní profil ckcapo | 12.07.2011 9:41
No to mi bylo jasný, že autor první poloviny článku opraví svou gramatickou chybu, a nechá tam to upozornění, které již pozbylo platnosti
Osobní profil gek | 11.07.2011 21:52
Blahopřeji ke krásným výsledkům

Aktualita

Český Šternberk 2019
Výsledky a fotogalerie Poháru Posázavím 2019

Kalendář akcí

« 10 / 2020 »
Po Út St Čt So Ne
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 
Nejbližší akceTento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Panska moda na Zoot.cz